Ako si Kotlebovci chceli ukradnúť show

Autor: Zuzana Čermanová | 23.9.2019 o 8:01 | Karma článku: 3,24 | Prečítané:  1264x

Včera sme boli s rodinou na Národnom pochode za život. Bolo nás tam asi 60 000. Atmosféra bola skvelá. Všade sa to hemžilo mladými ľuďmi, deťmi, rodinami, mamičkami s kočíkmi.

Áno, boli tam aj Kotlebovci. Asi 200 holohlavcov s vlajkami. Taká zelená škvrna. Prišli. Lebo demokracia. Každý mohol prísť. A oni sa na takýchto verejných zhromaždeniach radi priživujú, zviditeľňujú. Ostentatívne mávali veľkými vlajkami. Bola som svedkom toho, ako organizátor slušne požiadal jedného, aby zložil vlajku. Že takéto veľké vlajky na pochod nepatria. Ušlo sa mu len rehotajúc sa:,,Uhni ty koko.." Kotlebovec bol o hlavu väčší, o dve hlavy sprostejší a div  doňho tou vlajkou ešte nesotil. A jeho súkmeňovci? Tí ho ešte s rehotom povzbudzovali. Takže asi toľko k nim. Ale pochod za život nebol o a pre Kotlebovcov. Tí si išli svoje a ostatní sa od nich dištancovali.

Pochodovali sme za ochranu života od jeho počatia, za ochranu matiek, slobodných matiek, ochranu starých ľudí, ľudí z hendikepom a ochranu rodín s deťmi.

Bolo úžasné sledovať koľko ľudí prišlo do Bratislavy z celého slovenska , aby sa mohlo zúčastniť. Aby mohli v pokoji vyjadriť svoj názor. Že ľudský život má veľkú cenu a hodnotu. Treba ho chrániť a treba chrániť tých najslabších a najzraniteľnejších. Bolo skvelé nasávať atmosféru radosti zo života mladých, rodím s deťmi, ale aj vďačnosť z priatia a pokoru ľudí s postihnutím.

Ďakujem všetkým, čo prišli.  Organizátorom za ich námahu, A všetkým zúčastneným za ich čas. Verím, že pochod prinesie svoju úrodu. Z pochodu odchádzala veľmi povzbudená a plná nádeje. V nedeľu sme mali naozaj skvelý čas. Napriek zelenej škvrne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bašternák sa nakoniec môže trestu vyhnúť, lebo správkyňa nekoná

Podnikateľ blízky Smeru previedol majetok, aby mu ho štát nevzal. Zatiaľ mu to vychádza.

Dobré ráno

Dobré ráno: Odysea za funkčným Ústavným súdom je za nami. Čo teraz?

Na súde je viac ako tisíc nevybavených prípadov.

STĹPČEK JAKUBA FILA

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze?

Cieľom trestu bolo z Bašternáka vyžmýkať všetky nelegálne eurá.


Už ste čítali?